Dane teleadresowe Formularz kontaktowy Zobacz jak do nas trafić
WIELODYSCYPLINARNY
OŚRODEK DIAGNOSTYKI
I LECZENIA CHORÓB NACZYŃ
Tu jesteś   »  O NAS  »  Aktualności


KATEDRA I KLINIKA CHIRURGII NACZYŃ I ANGIOLOGII

ProfilaktykaDiagnostykaLeczenie


ZAKŁAD RADIOLOGII ZABIEGOWEJ I DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Radiologia ZabiegowaMRZakład elektroradiologii

Aktualności

2019-10-14

IV edycja Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego
Szanowni Państwo

Zapraszamy na spotkanie wielodyscyplinarnego środowiska osób zajmujących się leczeniem wewnątrznaczyniowym.

IV edycja Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego odbędzie się w dniach 10-12 stycznia 2020 w Kazimierzu Dolnym nad Wisła.

Głównym celem spotkania jest zapoznanie jak najszerzej grupy pracowników ochrony zdrowia z pełną ofertą wszystkich firm dystrybuujących sprzęt do zabiegów wewnątrznaczyniowych oraz omówienie najnowszych trendów rozwoju technik endowaskularnych

Beneficjenci:

  • lekarze (radiolodzy, chirurdzy lub angiolodzy) wykonujący od lat zabiegi, zapracowani na co dzień i niewiele czasu poświęcający na zapoznanie się
    z nowościami, czasem przez dziesięciolecia uużywający jednego zestawu sprzętu
  • młodzi adepci zabiegów wewnątrznaczyniowych wchodzący na rynek i zagubieni w różnorodności asortymentu
  • pielęgniarki asystujące do zabiegów i pielęgniarki koordynujące zakupy oraz zamawianie sprzętu wewnątrznaczyniowego
  • nowi pracownicy firm dystrybuujących sprzęt, mający szanse na poznanie rynku
  • pracownicy działów zamówień publicznych, dla których różnorodność sprzętu jest przekleństwem           

Jednym z problemów naszego środowiska jest bardzo szybkie tempo pracy i brak czasu na samokształcenie. Nie mamy czasu czytać najnowszych artykułów naukowych, a co dopiero zapoznawać się z nowościami na rynku sprzętu wewnątrznaczyniowego. Kto z Nas zapoznał się z „port folio” wszystkich firm dystrybuujących sprzęt wewnątrznaczyniowy? Kto wie, gdzie szukać alternatywnych urządzeń, gdy nie wywiązał się dotychczasowy dostarczyciel? Kto ma czas dopytać o szczegóły dotyczące nośnika na balonach DEB czy polimeru na DES-ach lub roli stopów chromowo-molibdenowo-niklowych w stentach? Najczęściej coś słyszeliśmy, ale wstydzimy się przyznać, że nie znamy detali, co zwiększa naszą podatność na chwyty marketingowe, utrudniając racjonalne wydawanie publicznych środków przeznaczonych na zabiegi wewnątrznaczyniowe. A środki te są coraz większe i obowiązuje nas uczciwość w podejmowaniu decyzji zakupowych w trosce o dobro pacjenta i systemu, niezależnie od tego jak system traktuje nas. Dlatego w 2016 roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wszystkie dotychczasowe spotkania były doskonałą okazją do zapoznania się z licznymi nowościami w sprzęcie wewnątrznaczyniowym w ciągu jednego dnia. O zawartość merytoryczną wystąpień przedstawicieli firm dbali zawsze specjaliści o znacznym doświadczeniu i pozycji w środowisku (Prof. Piotr Szopiński, Prof. Aleksander Falkowski, Prof. Jerzy Garcarek i piszący te słowa). Nie miało dla nas znaczenia czy był to radiolog zabiegowy, chirurg naczyniowy czy angiolog. Najważniejszym kryterium w naszych spotkaniach jest wiedza i doświadczenie, a nie nazwa specjalizacji na identyfikatorze. Wierzymy, że pacjent też chce być profesjonalnie leczony niezależnie od lokalnych wojenek i wybujałych ambicji. Jednoczenie środowiska „wewnątrznaczyniowego” to kolejny cel naszego spotkania. Doceniając wkład dotychczasowych edycji Forum w zwiększanie dojrzałości rynku chcemy, aby formuła spotkań była coraz bardziej atrakcyjna. Dotychczasowe tempo i atrakcyjność wystąpień zależały głównie od przedstawicieli firmowych i mogły być niekiedy nużące. Nie jest łatwo zaprezentować swój sprzęt w tak krótkim czasie w sposób zrozumiały i ciekawy, szczególnie przy dużej rotacji przedstawicieli. W nadchodzącej edycji sesje sprzętowe będą urozmaicone przez krótkie wykłady edukacyjne dotyczące użycia sprzętu prezentowanego w danej sesji. Np. wykład: „Czy technologie lekowe to standard czy ślepa uliczka?” odbędzie się w sesji poświęconej DEB-om i DES-om. Wykład pt.” Dlaczego stenty żylne, a nie tętnicze?  w sesji dotyczącej stentów. Na koniec Forum odbędzie się dyskusja na temat roli zespołu wykonującego procedury wewnątrznaczyniowe oraz farmakoterapii podczas zabiegów wewnątrznaczyniowych.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem najbliższego Forum będzie zmiana sposobu prowadzenia i umożliwienie wielu osobom wzbogacania dyskusji o własne doświadczenia.  Poza głównym prowadzącym mikrofon będzie w posiadaniu stolika ekspertów składającego się z lekarzy wykonujących zabiegi oraz pielęgniarek zamawiających i wykonujących zabiegi wewnątrznaczyniowe (4 osoby). Kolejny mikrofon będzie krążył po sali wśród uczestników. Zmieni się też formuła prezentacji firmowych: przedstawiciele firm prezentujących w danej sesji  zasiądą z mikrofonem przy kolejnym stoliku. Powinno to usprawnić usprawnić prowadzenie wykładów oraz  zwiększyć interaktywność dyskusji.

Przegląd rynku powinien być kompletny, dlatego bardzo nam zależy na zaangażowaniu wszystkich firm. Mamy nadzieje, że dojrzałość rynku zwiększa się, a dojrzałe rynki charakteryzują się dużą różnorodnością ofert i świadomym ich wyborem a nie kurczowym trzymaniem się dawnych SIWZ i niejasnymi wyborami. Dojrzałość rynku to również kompetentni jego gracze: po stronie szpitali jak i po stronie firm. Wierzymy w rozwój naszej społeczności po każdej stronie i dlatego zapraszamy Państwa na spotkanie podczas 4 edycji Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego.

Zgodnie z zasadami spotkanie nasze nie jest formą rekreacji w kosztownym hotelu, a jedynie merytorycznym spotkaniem w skromnym hotelu Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w okolicy pięknych wąwozów kazimierskich. Pozwoli to na utrzymanie niskich kosztów organizacji, które pokryją wspólnie wszystkie firmy dystrybuujące sprzęt wewnątrznaczyniowy.  Symboliczne wpisowe w wysokości 50 zł pozwoli na sprawną organizację i wykorzystanie wszystkich miejsc. Dotychczas zaproszenia dystrybuowane były przez przedstawicieli firmowych, co skutkowało przyjazdem osób głównie z sąsiednich województw. Wiele skarg na brak zaproszeń na Forum od osób zamieszkałych w północnej i zachodniej części Polski spowodował zmianę sposobu rekrutacji uczestników. Zaproszenia dla osób uczestniczących dystrybuować będzie komitet organizacyjny, tak aby dotrzeć do wszystkich potencjalnych beneficjentów rozsianych po całym kraju. Oczywiście wszelkie sugestie firm będą brane pod uwagę. Postaramy się wysłać zaproszenia do wszystkich pracowni w których wykonywane są zabiegi obwodowe. Prosimy o przekazanie naszego zaproszenia osobom, które Państwa zdaniem odniosłyby korzyści edukacyjne z Forum. Ze względu na ramy czasowe Forum nie porusza tematu leczenia tętniaków aorty i zabiegów neuroradiologicznych.

Liczba uczestników to ok. 150-180 osób. Termin: 10-12.01.2020. Piątek wieczorem przyjazd, sobota kolejne sesje, niedziela rano wyjazd po śniadaniu. Koszty pobytu uczestników obejmują dwa noclegi (10/11 i 11/12), dwa śniadania, obiad i dwie kolacje. Większość firm wyraziła zainteresowanie, a nieobecność jednej czy dwóch będzie stratą głównie dla nich.

Forum składać się  będzie z sesji tematycznych, omawiających kolejne działy sprzętu wewnątrznaczyniowego. Rolą przedstawicieli firmowych będzie przygotowanie kilku slajdów (1-5) do każdego z tematów (dłuższe wystąpienia będą odsyłane do reedycji), skupiając się przede wszystkim na inowacjach i najistotniejszych elementach wyróżniających „ich” sprzęt na rynku. Tak przygotowane prezentacje będzie należy przysłać tydzień przed Forum w celu ich połączenia, co następnie umożliwi sprawne przeprowadzenie sesji. Każdą z sesji będzie zamykała 5-10 minutowa dyskusja pozwalająca na zadawanie pytań.

Efektem takiej sesji będzie poszerzenie i posegregowanie wiedzy na temat konkretnego zagadnienia np. stentów na balonie oferowanych na rynku przez wszystkich dostawców. Jednocześnie pozwoliłaby na poznanie całego spektrum danego produktu w różnych firmach oraz ułatwiła lekarzom i pielęgniarkom zorientowanie się w ogromnym szumie informacyjnym dotyczącym sprzętu wewnątrznaczyniowego.

Końcowym efektem Forum będzie plik PDF ze wszystkimi slajdami (opatrzony znakiem wodnym „Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 2019), co da uczestnikom możliwość powrotu do poruszanych zagadnień w późniejszym czasie.

Prosimy o rozważenie naszej propozycji i pisemne sugestie zmian tematów sesji lub innych aspektów organizacyjnych.

 

Z poważaniem,

Prof. dr hab. Radosław Pietura

PROGRAM
FORUM SPRZĘTU WEWNĄTRZNACZYNIOWEGO
W KAZIMIERZU DOLNYM 10-12.01.2020

10.01.2020 PIĄTEK

Od godz 16:00 – przyjazd Uczestników
19:00 - 22:00 – kolacja

11.01.2020 SOBOTA


8:30-8:35 – uroczyste rozpoczęcie Forum

08:35-09:15 –  sesja 1 – cewniki diagnostyczne dedykowane i cewniki specjalistyczne
09:15-09:45 – sesja 2 – cewniki balonowe (DEB, cutting, scoring)
09:45-10:00 – wykład 1 – czy technologie lekowe to standard czy ślepa uliczka?
10:00-10:45 – sesja 3 – stenty,  stenty pokrywane
10:45-10-55 – wykład 2 – dlaczego stenty żylne a nie tętnicze?

10:55-11:05 – przerwa kawowa

11:05-11:35 – sesja 4 – igły, śluzy i  prowadniki
11:35-12:05 – sesja 5 – samozamykacze
12:05-12:15 – wykład 3 – środki cieniujące – bezpieczeństwo stosowania środków jodowych
12:15-12:40 – wykład 4 – dostęp naczyniowy bez Usg, samozamykaczy i systemów 4Fr?

12:40-13:40 – obiad

13:40-14:00 – sesja 6 –  obłożenia
14:00-14:45 – sesja 7 – materiały embolizacyjne
14:45-15:10 – wykład 5 – ograniczenia stosowania materiałów embolizacyjnych
15:10-15:30 – sesja 8 – ochrona radiologiczna

15:30-15:45 – przerwa kawowa

15:45-16:00 – sesja 9 – nowości, inny sprzęt wewnątrznaczyniowy
16:00-16:15 – wykład 6 – farmakoterapia podczas zabiegów wewnątrznaczyniowych
16:15-16:45 – wykład 7 – rola zespołu wykonującego procedury wewnątrznaczyniowe
16:45-17:15 – dyskusja i zakończenie Forum

Od godz 17:30 – kolacjaGaleria z I Edycji Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą 16.01.2016r.
Galeria zdjęć

 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.
 Forum Sprzętu Wewnątrznaczyniowego 15-17.01.2016 r.

 

Zobacz archiwum aktualności

Untitled Document
AKTUALNOŚCI
13
WRZ
XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Postępy w chirurgii naczyń

9 - 11 maja 2024 roku w Kazimierzu Dolnym

zobacz więcej
13
WRZ
XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Angiologicznego

w dniach 22 – 23 marca 2024 roku odbędzie się XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Angiologicznego w Airport Hotel Okęcie w Warszawie

zobacz więcej
SZYBKI KONTAKT
PORADNIA CHIRURGII NACZYNIOWEJ I ANGILOGII
81 534 97 39
REJESTRACJA PORADNI
81 532 84 70
SEKRETARIAT KLINIKI
81 532 57 07
81 532 21 40

SEKRETARIAT MEDYCZNY
81 534 05 09
SEKRETARIAT ZAKŁADU RADIOLOGII
REJESTRACJA MR

81 534 00 97
81 534 01 58

                  
O nas
Ośrodek Personel Dla Pacjentów
Dla Lekarzy
Video&Galeria Dydaktyka
Kontakt
Aktualności
Historia
Co nas wyróżnia

Klinika Chirurgii Naczyń
O Klinice
Chirurgia Naczyń
Diagnostyka
Dla studentów

Zakład Radiologii Zabiegowej
Opis Zakładu
Polityka jakości
Nasza Działalność
Angiografia
MRI
Zakład elektroradiologii
Lekarze
Pielęgniarki
Technicy
Sekretarki
Pozostały personel
Rezonans magnetyczny
Embolizacja mięśniaków
macicy

Zaburzenia rozwojowe
układu naczyniowego

 ... Klinika Chirurgii Naczyń
Zakład Radiologii Zabiegowej
Kursy i konferencje
Działalność
Edukacja
Dane teleadresowe
Formularz kontaktowy
Jak do nas trafić...

Copyright © Wielodyscyplinarny Ośrodek Leczenia Chorób Naczyń 2015