Szkolenie przeznaczone jest dla elektroradiologów/techników elektroradiologii, lekarzy radiologów, fizyków medycznych,
rezydentów radiologii i studentów zaangażowanych w diagnostykę MR.
Termin:
11-13.10.2024
Miejsce:
Hotel Panorama Ul. Tarczyńska 109a, 96-320 Mszczonów
https://www.hotelpanorama.pl/
Organizatorzy:
Zakład Elektroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Klub MR 7T ECOTECH Lublin
Fundacja Rozwoju Chirurgii Wewnątrznaczyniowej i Małoinwazyjnej
EMRAD Sp. z o.o.
Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
Prof. dr hab. n. med. Radosław Pietura
Członkowie komitetu organizacyjnego:
Anna Niedziałek, Artur Łazorczyk, Aneta Dudek, Katarzyna Kochalska, Sławomir Nazaruk, Paulina Borowiec-Dymmel, Paulina Kozioł, Michał Toborek, Kamil Bałabuszek, Agata Boćkowska-Lipnicka, Marta Wójcika,Paweł Korona, Agnieszka Czubacka, Izabela Piskorska
Wykładowcy:
Prof. dr hab. n.med. Katarzyna Jończyk-Potoczna - Specjalistka II stopnia w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej, Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu. Po stażu podyplomowym rozpoczęła pracę w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera z którym jest związana do dnia dzisiejszego. Początkowo związana z Kliniką Gastroenterologii i Chorób Metabolicznych do 1999 roku, gdzie ukończyła specjalizację I stopnia z pediatrii i obroniła doktorat. Następnie rozpoczęła pracę w Zakładzie Radiologii Pediatrycznej, w 2006 uzyskała tytuł specjalisty z zakresu diagnostyki obrazowej. Od 2012 pełni obowiązki kierownika Zakładu Radiologii Pediatrycznej. Główny obszar zainteresowań zawodowych to szeroko pojęta radiologia pediatryczna, wykorzystanie różnych technikobrazowania w pediatrii oraz ochrona radiologiczna.
Lek. med. Józef Gancarz - Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, zatrudniony w ZRiDO Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. Ks. B Markiewicza w Brzozowie. Zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką onkologiczną tj. RTG, USG, KT, MR, PET-CT, mammografia- szczególnie diagnostyką raka piersi oraz gruczołu krokowego. Zajmuje się pełną diagnostyką raka piersi, od badań przesiewowych, przez zaawansowane techniki obrazowe jak mammografia spektralna i tomosynteza, po badania biopsyjne. Przewodniczy konsyliom wielospecjalistycznego zespołu diagnostyczno-terapeutycznego, w ramach Breast Cancer Unit.
Dr n. fiz. Waldemar Senczenko - Zone Clinical Leader MR w Europie Wschodniej w firmie GE. Studia doktoranckie ukończył w Sir Peter Mansfield Magnetic Resonance Centre, Uniwersytet Nottingham, Wielka Brytania. Magister fizyki medycznej, technik elektroradiologii. W latach 2006–2008 pracował na stanowisku fizyka w Zakładzie Radiodiagnostyki, Instytutu Onkologii im. M.Curie-Skłodowskiej, Oddział w Gliwicach. W latach 2006 – 2011 prowadził “Warsztaty Rezonansu Magnetycznego” - wykłady z ćwiczeniami dla techników MR w Gliwicach. Obecnie pracuje na stanowisku specjalisty od aplikacji rezonansu magnetycznego: tworzenie protokołów badań klinicznych, standardowych oraz zaawansowanych aplikacji, bezpośrednio współpracuje z ośrodkami medycznymi.
Mgr Konrad Wawrzycki – Elektroradiolog. Od 2011 roku Technik elektroradiolog w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Diagnostyki Obrazowej USK nr 1 w Lublinie. W latach 2012-2015 wykonywał badania rezonansu magnetycznego oraz szkolenia aplikacyjne na mobilnych aparatach firmy Eurodiagnostic. W latach 2016 – 2019 MR Clinical Specialist in GE. Od 2016 roku Pracownik Ośrodka Medycyny Doświadczalnej w Lublinie - wykonywanie badań przeżyciowych na systemie wysokopolowym Pharma Scan Bruker 7T.
Mgr inż. Mateusz Piguła - inżynier serwisu Bertz Medical Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich z zakresu inżynierii biomedycznej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W pracy zawodowej związany z technikami obrazowania medycznego
Dr n. med. Katarzyna Kochalska – Elektroradiolog w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Diagnostyki Obrazowej USK1 w Lublinie, Wykładowca w Zakładzie Elektroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kierownik Pracowni MR, CMMedisport, Lublin. Posiada 14-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie klinicznego obrazowania MR. Od 2015 roku Pracownik Ośrodka Medycyny Doświadczalnej UM w Lublinie, czynny udział w projektach naukowych wykorzystujących badania przeżyciowe na systemie MR 7T. Od 2016 roku związana z ECOTECH Complex w Lublinie, jako członek zespołu badawczego Pracowni MR 7T. Głównym kierunek zainteresowania zawodowego oraz rozwoju naukowego to spektroskopia rezonansu magnetycznego. W 2023 roku doktorat w Zakładzie Elektroradiologii z zakresu obrazowania metabolicznego mózgowia, w oparciu o wysokopolowy rezonans magnetyczny.
Lek. med. Kamil Lipski – Lead Medical Advisor NEE w GE Medical Systems Polska Lekarz z wykształcenia, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zaczynał od pracy naukowej na macierzystej uczelni. Od prawie 20 lat związany z branżą biotechnologiczną (medycyna regeneracyjna, inżynieria tkankowa, toksykologia in vitro) i przemysłem farmaceutycznym. Współpracował m.in. z Sanofi Pasteur oraz Gilead Sciences, które wspierał w zakresie chorób zakaźnych (szczepionki, wzw B, wzw C, COVID-19), onkologii, chorób zapalnych.
Mgr inż. Piotr Seweryński – NEE MR Modality Manager w GE Healthcare
Ukończył studia inżynierskie i magisterskie z zakresu elektroniki medycznej i jądrowej na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Absolwent eMBA University of Quebec i SG. W pracy zawodowej z obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego od 1990 roku jako inżynier, specjalista aplikacyjny, handlowiec i manager. Wicemistrz Polski Juniorów w koszykówce – klub Start Lublin;)
Zakwaterowanie:
Pokoje jednoosobowe*, dwuosobowe lub trzyosobowe. Każdy pokój wyposażony jest w: TV, łazienkę z prysznicem, telefon, kosmetyki do pielęgnacji, wodę mineralną.
Parking bezpłatny dla wszystkich gości hotelu – nie wymaga rezerwacji.
*Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym jest dodatkowo płatne przez osoby zainteresowane.
Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 150zł/noc.
Warianty:
Wariant I obejmuje:
Koszt udziału w I wariancie – 1 260zł netto (+ 23% VAT = 1 550 zł brutto)
Wariant II obejmuje:
Koszt udziału w II wariancie – 625zł netto (+23% VAT = 768,75zł brutto)
Warunki rezygnacji:
Zwracamy 100% wpłaty przy rezygnacji do 31.09.2024, w przypadku rezygnacji w późniejszym terminie nie zwracamy opłaty rejestracyjnej.
Pytania dodatkowe:
Wszelkie dodatkowe pytania proszę kierować na adres e-mail:
kurstrm1@gmail.com lub w wiadomości prywatnej na profilu społecznościowym Facebook pod nazwą Kurs Tajemnice Rezonansu Magnetycznego.
81 534 00 97
81 534 01 58
O nas |
Ośrodek | Personel | Dla Pacjentów |
Dla Lekarzy |
Video&Galeria | Dydaktyka |
Kontakt |
Aktualności Historia Co nas wyróżnia |
Klinika Chirurgii Naczyń O Klinice Chirurgia Naczyń Diagnostyka Dla studentów Zakład Radiologii Zabiegowej Opis Zakładu Polityka jakości Nasza Działalność Angiografia MRI Zakład elektroradiologii |
Lekarze Pielęgniarki Technicy Sekretarki Pozostały personel |
Rezonans magnetyczny Embolizacja mięśniaków macicy Zaburzenia rozwojowe układu naczyniowego |
... | Klinika Chirurgii Naczyń Zakład Radiologii Zabiegowej |
Kursy i konferencje Działalność Edukacja |
Dane teleadresowe Formularz kontaktowy Jak do nas trafić... |