Dane teleadresowe Formularz kontaktowy Zobacz jak do nas trafić
WIELODYSCYPLINARNY
OŚRODEK DIAGNOSTYKI
I LECZENIA CHORÓB NACZYŃ
Tu jesteś   »  OŚRODEK  »   Zakład Radiologii Zabiegowej i Diagnostyki Obrazowej  »  Opis Zakładu

Opis Zakładu

Zakład Radiologii Zabiegowej i Diagnostyki Obrazowej spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem wysoko wykwalifikowanego personelu jak i używanej w trakcie procesu diagnostycznego aparatury medycznej. Działalność diagnostyczną Zakładu Radiologii Zabiegowej i Diagnostyki Obrazowej dzielimy na 2 Pracownie:

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia czynna jest w godzinach od 8.00 do 13.00. W wyznaczonych przez Kierownika Zakładu dniach w godzinach popołudniowych od godziny 13.00 wykonywane są badania ambulatoryjne (w ramach umowy z NFZ). Badania pacjentów hospitalizowanych w SPSK Nr 1 w Lublinie wykonywane są w godzinach pracy pracowni, po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym mogą one być również wykonane w godzinach popołudniowych jeśli pracownia pełni w tym dniu dyżur. Pracownia MR wykonuje również badania odpłatne, na koszt pacjenta wg obowiązującego cennika . Czas oczekiwania na badanie komercyjne wynosi od 1 do 2 dni roboczych. Czas trwania badania jest uzależniony od części badanej oraz rozpoznania klinicznego i waha się średnio od 15 minut do 50 minut. Dzięki nowoczesnej aparaturze diagnostycznej oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej zapewniamy możliwie najkrótszy czas trwania badania oraz profesjonalną obsługę. W ciągu 5 godzinnej zmiany roboczej wykonywanych jest średnio około 8 – 10 badań metodą rezonansu magnetycznego. Wyniki badań odbierane są w Sekretariacie Zakładu przez personel medyczny w przypadku pacjentów hospitalizowanych oraz osobiście wraz z dowodem tożsamości lub po okazaniu stosownego upoważnienia w przypadku pacjentów ambulatoryjnych i komercyjnych. We wszystkich w/w przypadkach osoba odbierająca wynik wypełnia druk potwierdzający odbiór wyniku badania.

Pracownia Radiologii  Zabiegowej

Pracownia czynna jest w godzinach od 8.00 do 13.00. W Pracowni wykonywane są zabiegi diagnostyczne pacjentów hospitalizowanych w SPSK Nr 1 w Lublinie a także innych szpitali posiadających odpowiednią umowę. Pacjenci hospitalizowani zapisywani są na badania w ciągu 1 dnia roboczego. Czas trwania zabiegu diagnostycznego jest uzależniony od części badanej oraz rozpoznania klinicznego a także możliwych powikłań i waha się średnio od 20 minut do 1,5 godziny. W ciągu 5 godzinnej zmiany roboczej wykonywane są średnio 4 zabiegi diagnostyczne. Wynik badania pacjenta skierowanego z Kliniki gotowy jest do odbioru w Sekretariacie Zakładu następnego dnia po wykonanym badaniu. Odbiera go personel medyczny, zobowiązany do wypełnienia druku potwierdzającego odbiór wyniku badania.
Untitled Document
AKTUALNOŚCI
13
WRZ
XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Postępy w chirurgii naczyń

9 - 11 maja 2024 roku w Kazimierzu Dolnym

zobacz więcej
13
WRZ
XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Angiologicznego

w dniach 22 – 23 marca 2024 roku odbędzie się XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Angiologicznego w Airport Hotel Okęcie w Warszawie

zobacz więcej
SZYBKI KONTAKT
PORADNIA CHIRURGII NACZYNIOWEJ I ANGILOGII
81 534 97 39
REJESTRACJA PORADNI
81 532 84 70
SEKRETARIAT KLINIKI
81 532 57 07
81 532 21 40

SEKRETARIAT MEDYCZNY
81 534 05 09
SEKRETARIAT ZAKŁADU RADIOLOGII
REJESTRACJA MR

81 534 00 97
81 534 01 58

                  
O nas
Ośrodek Personel Dla Pacjentów
Dla Lekarzy
Video&Galeria Dydaktyka
Kontakt
Aktualności
Historia
Co nas wyróżnia

Klinika Chirurgii Naczyń
O Klinice
Chirurgia Naczyń
Diagnostyka
Dla studentów

Zakład Radiologii Zabiegowej
Opis Zakładu
Polityka jakości
Nasza Działalność
Angiografia
MRI
Zakład elektroradiologii
Lekarze
Pielęgniarki
Technicy
Sekretarki
Pozostały personel
Rezonans magnetyczny
Embolizacja mięśniaków
macicy

Zaburzenia rozwojowe
układu naczyniowego

 ... Klinika Chirurgii Naczyń
Zakład Radiologii Zabiegowej
Kursy i konferencje
Działalność
Edukacja
Dane teleadresowe
Formularz kontaktowy
Jak do nas trafić...

Copyright © Wielodyscyplinarny Ośrodek Leczenia Chorób Naczyń 2015